wtorek, 6 grudnia 2011

Koziołki się trykają


W ostatni weekend wybraliśmy się do Poznania - wycieczka było częściowo sponsorowana przez PKP Intercity (siła Facebooka). Tak czy inaczej, do tej pory nie miałem okazji zwiedzić miasta koziołków, toteż nadrabiam to drobne niedopatrzenie

Dworzec wygląda...tradycyjnie :-D Ale już budują nowy, spieszą się coby na Euro2012 zdążyć:
Pierwszego dnia nie zdążyliśmy na spektakl z rogami:W międzyczasie podziwiamy kolory kamienic Starego Rynku:Następnego dnia, tuż przed 12, ludzie i gołębie gromadzili się przed ratuszem:Nareszcie, są! Ale jakieś takie niemrawe :-PKraków, Warszawa, Poznań... Wszystkie pomniki cierpią na tę samą chorobę:W drodze na wzgórze św. Wojciecha (mało ciekawe samo w sobie):Pod latarnią:Inna latarnia w pobliżu Fary:Pomnik Golema... Wygląda jak jeden facet złożony z czterech:Bazar na starówce po zmierzchu. Tak właśnie kończy się niechęć do noszenia statywu, tu aparat na śmietniku:Uliczka (aparat oparty o ścianę):Ulica Świętosławska (D90 sięgnął bruku):Front, odbicie, wnętrze:Korkowe menu:Dwie fasady:Gruba warstwa chmur nie pomaga w kwestii ciekawego światła:Stary Marych podobno nie prowadzi tego roweru, tylko pilnuje:Wróble dokarmiane brokułami:Słyszałem o "moście zakochanych" w Krakowie, okazuje się, że w Poznaniu też taki mają. Ciekawe co z rozwodami:Na koniec kadr z części Poznania, którą można by nazwać "Pragą Poznańską" (w nawiązaniu do warszawskiej, nie czeskiej). Po prostu swojskie klimaty:

7 komentarzy:

 1. Poznań jest... różny. Bywam w miarę często i są miejscówki naprawdę zacne, ale i totalnie zapuszczone, i to w samym centrum.
  A propos (braku) statywu - kolega bloger stosuje (z dobrym skutkiem) puszkę piwa ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chociaż woreczek z grochem/ryżem wypadałoby mieć ;-) Zawsze mnie zastanawiało jaka jest różnica w pokazywaniu miejsca przez ludzi tam mieszkających a tych co odwiedzają po raz pierwszy...przypuszczam, że diametralna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Heh, wreszcie mogę się przyjrzeć i skomentować - zrobiliśmy sobie tydzień bez neta i radośnie prawie udało się w nim wytrwać ;)

  W poznaniu byłem tylko raz przejazdem i pamiętam tylko wnętrze dworca. Dzięki za bliższe spojrzenie, muszę go kiedyś odwiedzić! Tyle tu fajnych kadrów!

  Słyszałem o moście zakochanych... w Opolu ;) Niedługo widać będzie się można zapiąć nad Silnicą ;)

  Ze statywem mam ten sam problem ;) zapuszcza korzenie w bagażniku i już chyba nie uda mi się go już wyrwać.

  Pomnikowa plaga większości pomnikom nadaje jednak troszkę uroku, sam też próbuje robić zdjęcia z nimi. No i podoba mi się to twoje zdjęcie. Podobnie jak latarnie, drzwi i cała reszta. Natalii szczególnie spodobał się pomnik golema i bazarek.
  Co do czerwonych drzwi - fantastyczne tony, szkoda że troszkę z ukosa.

  OdpowiedzUsuń
 4. A propos zakochanych, czy mógłbyś polecić mi jakąś literaturę ślubną? ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki za wizytę obszerny komentarz :-)
  Tydzień bez netu - to brzmi ciekawie - ale czy to był Wasz wybór czy "prezent" od providera? ;-)

  Odnośnie zdjęcia drzwi, wciąż zapominam, że przy szerokim kącie trzeba bardzo uważać na skosy - później bardzo widać wszelkie nierówności - obiecuję poprawę (a to zdjęcie należy nieco ulePSzyć ;) )

  Kłódeczki nad Silnicą powiadasz? "W Kielcach narodziła się nowa świecka tradycja..." :-D

  Litatura ślubna....a możesz mi powiedzieć co to właściwie jest? ;-D Ew. może takie coś pomoże: http://www.ariene.pl/articles.html ?

  OdpowiedzUsuń
 6. W gniazdku internet był przez cały czas, wystarczyło tylko kompa włączyć :)

  Nowej tradycji może kiedyś pomogę ;)

  Poprzez literaturę ślubną chodziło mi o książki mające w tematyce zagadnienia związane z fotografowaniem na ślubie, czyli jak tego nie spartolić. Pomyślałem, że jak masz już za sobą pierwsze kościelne przygody i tak fajnie ci to wyszło, to może coś czytałeś wartego polecenia :) W linku już kilka wskazówek odnalazłem, dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szczerze mówiąc, nie czytałem żadnej książki traktującej o fotografii ślubnej. A jest kilka pozycji na rynku (wyd. Galaktyka, fajne książki wydają btw).
  Jak wygląda rzeczywistość - pewnie się domyślasz - nic nie zastąpi doświadczenia zdobytego w boju ;-)

  OdpowiedzUsuń